Ana Sayfa İletişim Kurum Ekle Giriş
Hata Bildir

Turuncu Minikler Akademisi

AntalyaKonyaaltıArapsuyuArapsuyu Mahallesi

Genel Bilgiler

İletişim

E-Posta:Adres:Arapsuyu Mah. 629 Sok. No: 11 Konyaaltı / ANTALYATel:0242 229 77 70 0532 417 63 25İnternet:www.turuncuminiklerakademisi.com.trWeb Sitesini Aç

Diğer

Tür:Özel OkulKategori:Anaokulu

Çalışma Gün ve Saatleri

Hafta İçi: - Cumartesi: - Pazar: -

Hakkımızda

Eğitim programımız, günümüzün etkinliği ve verimliliği bilimsel olarak kanıtlanmış olan evrensel yaklaşımların incelenerek, kültürel faklılıklarımızın da göz önünde bulundurulmasıyla hazırlanmış, her yaş grubu için ayrı yapılandırılmış, özgün programlardır. Okul öncesi eğitimde evrensel yaklaşımların içerisindeen çok kabul gören yaklaşımladan Turuncu Miniklerin en çok etkilendiği Reggio Emilia ve Montessori yaklaşımlarıdır.

Reggio Emilia yaklaşımında, çocuğun doğal bir öğrenme dürtüsüne ve merakına sahip olduğu kabul edilir. Çocuk bir lider, bir işbirlikçi (ortak) ve iletişimci olarak agılanır. Çevre üçüncü öğretmendir ve öğretmen bir ortak, bir rehber, aynı zamda bir araştırmacıdır.

Montessori yaklaşımında ise, çocuğun bireysel becerilerine ve ilgi alanlarına, bireysel öğrenme hızına ve karakteristik özelliklerine göre gelişim ve eğitim süreci desteklenir. Yetişkinlerin görevi, çocuğun içindeki yeteneği ve gizil gücü uyandırmak ve onları gelişim sürecinde desteklemektir. Çocuğa hazırlanmış bir çevrede, kişiliğinin oluşması için özgürlük tanıyan, kişiliğinin gelişim sürecini destekleyen, çocuğun kendi içinde bireyselleşmesi ve sosyalleşmesini ciddiye alan, bireye özgü bir eğitimdir.

Biz Turuncu Minikler olarak, erken çocukluk eğitiminde, evrensel yaklaşımlardan ilham alarak, kendi kültürümüzün de süzgecinden geçirerek ve günümüze uyarlayarak yeni bir sistem geliştirdik. Uyaran yönünden zengin, kaliteli öğrenme ortamları hazırlayarak, çocuğun merakını kamçılayacak, aynı zamanda denemeler yaparak, yaşayarak öğrenme sağlayacak bir okul öncesi eğitim ortamı hazırladık.

Özellikler

Yaş Grubu

0-2 Yaş 2-3 Yaş 3-4 Yaş 4-6 Yaş 6+ Yaş

Eğitim Yaklaşımı

Montessori Waldorf Reggio Emilia PYP (Primary Years Program) High Scope Bank Street Creative Cirriculum Cooperative

Diğer Eğitimler

Yabancı Dil Eğitimi Kodlama Eğitimi Satranç

Fiziksel Özellikler

Havuz Bahçe Çocuk Parkı Konferans/Tiyatro
Salonu

Hizmetler

Güvenlik Kamera Servis Servis Ablası Servis Öğretmeni Yemekler Kurumumuzda
Yapılmaktadır

Sağlık Hizmetleri

Periyodik Doktor Kontrolü Psikolojik/Pedagojik Danışmanlık Aile Danışmanlığı Doktor Hemşire

Sportif Aktiviteler

Yüzme Yoga Pilates Jimnastik Tenis Binicilik

Sanatsal Aktiviteler

Yaratıcı Drama Bale Dans Müzik Orff Koro

Konum

Yorumlar