Ana Sayfa İletişim Kurum Ekle Giriş
Hata Bildir

Elma Şekeri Yuva ve Çocuk Kulübü (Bahçelievler)

AntalyaMuratpaşaBahçelievlerBahçelievler Mahallesi

Genel Bilgiler

İletişim

E-Posta:Adres:Bahçelievler Mah. 139.Sok. No: 16/1-2-3 Muratpaşa / ANTALYATel:02422484599 05559901254İnternet:www.elmasekeriyuva.netWeb Sitesini Aç

Diğer

Tür:Özel OkulKategori:Anaokulu

Çalışma Gün ve Saatleri

Hafta İçi: - Cumartesi: - Pazar: -

Hakkımızda

"Özel Elma Şekeri Yuva ve Çocuk Kulübü" olarak uyguladığımız eğitim programında, Etkin Öğrenmeyi temel almaktayız. Etkin öğrenme, çoklu zeka modeli, proje tabanlı öğrenme modelleri, Montessori Yaklaşımı, High/Scope Yaklaşımı ve Reggio Emilia Yaklaşımlarını da içine alan T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün en son Okul Öncesi Eğitim Programıyla (36-72 Aylık Çocuklar İçin) çocuklarımızı eğitirken 6 yaş çocuklarımızı da ilköğretime hazırlamaktayız. Çocuklarımız okul öncesi eğitimlerinde, dans, ingilizce, bilgisayar, Carl Orff yöntemi ile müzik , atölye çalışmaları, satranç, beden eğitimi, deney yapma gibi konularda branş öğretmenleriyle çalışmaktadırlar. Bunların yanında çocuklarımız belirlenen amaç ve kazanımlara göre, tiyatroya, sinemaya götürülmekte; Kültür ve eğlence içerikli farklı gezilere katılmaktadır. Bu faaliyetlerle yorum yapma, neden-sonuç ilişkisi kurma gibi zihinsel faaliyetleri eğlenerek öğrenmektedir.

Yuvamızda çocuklar en iyi oyun ortamını bulmakta, işbirliğini geliştirmekte, paylaşmayı ve yaşamayı öğrenmektedir.

Ayrıca çocuklarımızın seçim yapma ve zamanı kullanma yeteneklerini de geliştirmek için sınıflarımızda çok yönlü, farklı köşeler bulunmaktadır. Çocuklarımız fen-doğa ve matematik, evcilik, kitap, kukla, müzik, blok, eğitici oyuncaklar ve geçici ilgi gibi köşeleri kullanarak zamanı doğru ve etkin kullanma ve seçim yapabilme yetilerini geliştirmektedir.

Biz Özel Elma Şekeri Yuva ve Çocuk Kulübü olarak Atatürk'ü tanıyan, çağdaş, gelişen ve değişen dünyaya uyum sağlayabilen, özgüven duygusu gelişmiş, kararlı, sorumluluğu bilen, çevresi ve dünya ile iletişim kurabilen, evrensel dil değerlerine sahip, insan haklarına saygılı, geleceğe umutla bakan bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu bilinçle çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Özellikler

Yaş Grubu

0-2 Yaş 2-3 Yaş 3-4 Yaş 4-6 Yaş 6+ Yaş

Eğitim Yaklaşımı

Montessori Waldorf Reggio Emilia PYP (Primary Years Program) High Scope Bank Street Creative Cirriculum Cooperative

Diğer Eğitimler

Yabancı Dil Eğitimi Kodlama Eğitimi Satranç

Fiziksel Özellikler

Havuz Bahçe Çocuk Parkı Konferans/Tiyatro
Salonu

Hizmetler

Güvenlik Kamera Servis Servis Ablası Servis Öğretmeni Yemekler Kurumumuzda
Yapılmaktadır

Sağlık Hizmetleri

Periyodik Doktor Kontrolü Psikolojik/Pedagojik Danışmanlık Aile Danışmanlığı Doktor Hemşire

Sportif Aktiviteler

Yüzme Yoga Pilates Jimnastik Tenis Binicilik

Sanatsal Aktiviteler

Yaratıcı Drama Bale Dans Müzik Orff Koro

Şubeler (1)

Elma Şekeri Yuva ve Çocuk Kulübü (Lara)
Muratpaşa/Antalya

Konum

Yorumlar